Stel de faciliteiten, zoals een heetwaterkraan, zo af dat bewoners zelfstandig van deze faciliteiten gebruik kunnen maken. Dit bevordert niet alleen hun zelfredzaamheid maar ook de zelfverzekerdheid van bewoners. (De Leystroom)
Zelf aan de slag met thuis voelen en naastenbeleid
* Houd de Naaste Vast en Thuis Voelen agenda, de betrokkenheid van naasten stimuleren
Lees verder
* Zorgschouwen ter verbetering van het woon- en leefklimaat in zorglocaties
* Train de Trainer in Houd de Naaste Vast en Thuis Voelen agenda, een opleiding voor medewerkers
* Clienten Vertegenwoordigen, het samenspel tussen de zorgorganisatie en cliëntenraad op naastenbeleid en thuis voelen
Nieuwsbrief
Zoeken
Zorgvisite op de kaart!
Klik op de kaart voor het overzicht van alle afgelegde zorgvisites door het hele land.
Lees verderZorgvisite tip
- Zet huishoudelijk medewerkers in tijdens de piekuren in de ochtenden, zodat je op die momenten extra ogen en oren hebt voor de woongroep.
- Haal middelbare scholieren in huis juist tijdens de piekuren van het eten koken. Het mes snijdt aan twee kanten: Zij kunnen dan meteen een hapje mee eten.
- P&O dient attent zijn op meer informele vaardigheden en belangstelling van medewerkers, zoals hobby’s, achtergrond en talenten en die in verbinding brengen met het wonen en leven in het verpleeghuis.
- Geef iedere bewoner een sleutel van zijn of haar appartement/kamer. En zorg voor elektrische hulpmiddelen voor als de bewoner zelf de voordeur niet zo goed meer kan openen, zoals bij Zorgcentrum De Geinsche Hof. (Het Verblijf) - 2 november 2012
- Maak een sprekende poster met stamboom of sociaal netwerk, waarin met foto’s en tekst in één oogopslag duidelijk wordt wat voor iemand mevrouw De Vries of meneer de Jager is en hang die op in de kamer van de bewoner.